Odkładanie rzeczy na potem!

Odkładanie w nieskończoność!

Czy to dobra strategia?

To bardzo dobra strategia jeżeli chodzi o rzeczy, które nie są dla Ciebie pożyteczne, jedzenie niezdrowych potraw, palenie, picie itp, ALE nie jest dobra strategia jeżeli chodzi o realizację Twoich celów i marzeń!

Czy masz takie rzeczy, które chcesz zrobić, ale do tej pory Ci się nie udało?

Ja także i dlatego podzielę się z Tobą tym co mi się przydarzyło…
Mój kuzyn zaprosił mnie około 2 lat temu do siebie do Anglii, ja na to – jasne Oskar, z największą przyjemnością przylecimy do Was do Anglii tylko potrzebuję lepszej chwili niż ta, gdyż teraz za dużo rzeczy się dzieje.
Myślę, że podobnie brzmi to u Ciebie nieprawdaż? Zawsze znajdziesz jakieś dobre wymówki, prawda? I tu leży Twój problem!

Co zrobić kiedy naprawdę chcesz czegoś a jest milion innych bardziej palących rzeczy do zrobienia?

Już za chwilę odpowiem, ale teraz dalszy ciąg historii. Oskar dopominał się co jakieś 3-4 miesiące kiedy przylecimy, a ja ciągle swoje – nie teraz, nie mam czasu. Mijały kolejne miesiące. Upłynął tak ponad rok! Ponad rok, nie mogłem znaleźć czasu! Co za obłęd, przecież chciałem i to naprawdę chciałem!
kalendarzMasz takie rzeczy, które naprawdę chcesz zrobić i wiesz, że chcesz je zrobić, ale ciągle coś staje Ci na drodze?
W pewnym momencie powiedziałem koniec! Wiem, że teraz nie mam czasu aby do niego polecieć, ale jak będę tak myślał to nigdy tam nie polecę, bo zawsze będzie coś ważniejszego i wiesz co? Do tego momentu zawsze tak było!
Wziąłem więc kalendarz i powiedziałem lecimy tam za pół roku – 6 miesięcy. To była decyzja wpisałem ją do kalendarza i …………. została ona zrealizowana!

historia miłosnaHistoria miłosna z kalendarzem w tle.

Dokładnie tak samo wydarzyło się kiedyś z dziewczyną, która czuła, że ‘chcę od niej’ czegoś więcej, a ona wtedy nie chciała i na każdą moją propozycję szukała wymówki. Co wtedy zrobiłem? Zapytałem ją czy ma coś wpisane do kalendarza za pół roku, bo ona wtedy wymigiwała się, że ma pozapisywany cały kalendarz. Powiedziała, że nie, więc poprosiłem ją wtedy by zapisała spotkanie ze mną i wymyśliłem konkretną datę. Powiedziałem słuchaj co powiesz na maj, ona powiedziała ok (rozmawialiśmy w grudniu), w takim razie 7 maja – powiedziałem, i ona wpisała to sobie do kalendarza. Przez długi czas bo aż do tygodnia wstecz przed 7 maja, nie odzywaliśmy się do siebie w ogóle! Tydzień przed to ona dzwoniła potwierdzić czy nasze spotkanie jest aktualne. Ja potwierdziłem – dziś jest mamą dwójki naszych dzieci.

Morał historii

podejmij decyzjęMyślę, że między wierszami wszystko jest napisane, jednak dla pewności napiszę –

NAWET JEŻELI TO BĘDZIE ODLEGŁE PODEJMIJ DECYZJĘ I WPISZ TO DO KALENDARZA.

Reszta potoczy się jak DOMINO. Tu naprawdę chodzi o decyzję! Wielokrotnie spotykam się z ludźmi, którzy dostają świetne propozycje i mówią – muszę się zastanowić, muszę to przemyśleć, zobaczę co będzie się wtedy działo. Czekają na to co im życie przyniesie, a nie podejmują decyzji w swoim życiu. Czy Ty też chcesz tak robić?

Mam dla Ciebie 3 propozycje:

  1. Weź kartkę i długopis. Zapisz co chcesz zrobić w ciągu najbliższego roku. Jakie rzeczy, które odkładasz tygodniami, miesiącami a może latami chcesz zrobić. Nie chodzi tutaj tym razem o powtarzalne aspekty jak – zacznę chodzić na siłownię, będę oszczędzać itp. Chodzi o jednorazowe rzeczy, których chcesz dokonać np. Pojadę na weekend do Londynu albo wybiorę się do kina na premierę filmu, albo udam się na przejażdżkę donikąd, albo spotkanie z jakąś osobą, której dawno nie miałeś okazji zobaczyć.
   Kiedy już zapiszesz te rzeczy, weź kalendarz i wpisz kiedy chcesz to zrobić! Następnie napisz w kalendarzu pierwszy krok by wprawić do w ruch! Zobowiąż się wobec kogoś lub czegoś, że to zrobisz.
  2. Weź udział w szkoleniuEFEKTYWNE ZARZĄDZANIE CZASEM. Dzięki temu nauczysz się:
   • jak stawiać i realizować CELE,
   • jak korzystać ze strategii, które pozwolą Ci zwiększyć ilość rzeczy, które odkładasz na korzyść spraw, które chcesz mieć zrealizowane.
   • dowiesz się co i dlaczego Cię powstrzymuje przed realizacją celów
   • poznasz skuteczne techniki optymalizacji zadań, co sprawi, że skrócisz czas ich trwania nawet o 28%!
   • poznasz techniki realizacji zadań, które znacząco Ci je ułatwią i co ważniejsze pozwolą Ci zacząć realizować odkładane zadania!
   • Tutaj masz kod rabatowy, który umożliwia Ci uzyskanie 50 zł rabatu, od obecnej ceny, nawet jeżeli to jest najniższa cena w przedsprzedaży! kod rabatowy: jestemefektywny33201550
    Tak chcę wziąć udział w szkoleniu
  3. Zgarnij darmowego ebookaEfektywne Zarządzanie Czasem