bitcoin btc

Ponieważ jestem zafascynowany światem Bitcoina i ogóle cyfrowej waluty, tutaj będę umieszczał informacje na ten temat.

Każdy kto chce wejść, kupić swojego pierwszego Bitcoina albo jego część, znajdzie tutaj podstawowe informacje, tak by móc się odnaleźć i rozpocząć swoją przygodę z walutami, które za jakiś czas będą dominowały na całym świecie.

Oto kilka plusów:

 • chcesz przesłać pieniądze do kogoś za granicą, nie musisz już płacić chorych opłat za przesył w takich firmach jak Western Union czy Money Gram. Pomijasz także banki i ich spready na walutach plus opłaty. Dokonujesz opłaty rzędu do 1 złotówki!!!
 • Przesyłasz pieniądze dosłownie po całym świecie w ciągu 10 minut, a nie dni czy godzin
 • Pomijasz cały system bankowy
 • Pieniądze z BTC możesz wypłacać w bankomatach
 • brak informacji o przesłanych środkach

 

 

Jak kupić swojego pierwszego Bitcoina BTC?

Oto 3 opcje:

 1. BITBAY – załóż tam konto. Tam możesz również zakupić najnowsze dziecko świata kryptowalut ETHEREUM,  LISK oraz starego Litecoina.

 

BitCoin Litecoin

 

Zamiast przecinków stosuj kropki.

 

2. Bitmarket – tutaj możesz kupić BTC, LTC oraz handlować BTC z dźwignią lub też być biernym inwestorem pożyczającym swoje BTC na procent. To bardzo ciekawa opcja na polskim rynku, które oferują największe giełdy. Chcesz skorzystać z tej opcji wejdź http://bit.ly/bitmarketpl

 

3. Bitmaszyna – jej wyróżnikiem jest zdecydowanie prędkość funkcjonowania wpłat. Robisz przelew z konta w mbanku na konto Bitmaszyny i po około 30 sekundach masz dostępne środki na giełdzie. Dzięki temu kiedy jest okazja możesz z niej bardzo szybko skorzystać. Dodatkowo ma fajną opcję oferującego i biorącego ofertę, dzięki czemu ogłaszając ofertę minimalizujesz prowizję dla giełdy.

 

**************** Inwestuj zawsze tyle ile możesz stracić.*****************

 

Zwiększanie ilości Bitcoina (BTC)

Kiedy masz już BTC i chcesz więcej lub chcesz wiedzieć w jaki sposób pozyskać go jeszcze więcej jest 5 sposobów.

  1. Trading – jest wiele giełd, na których możesz sprzedawać i kupować BTC lub inne kryptowaluty
  2. Mining – wydobywanie. Możesz kupić tzw. koparki i zapisać się do POOLa aby wydobywać i otrzymywać BTC. Zwrot jest spory, jak dla mnie na razie to zbyt skomplikowany proces aby w niego wchodzić. Dodatkowo jest tu duży koszt wejścia – koparka kosztuje kilka tysięcy złotych oraz koszt energii – koparki to pożeracze energii. Dlatego nie podam przykładów bo nie są one przeze mnie sprawdzone

 

 • Cloud Mining – to również wydobywanie BTC, ale za pomocą firm, które buduję farmy koparek i
  sprzedają ich udziały. Inwestujesz tyle ile możesz. W moim przypadku tyle ile zakładałem, że mogę stracić bez uszczerbku na moich inwestycjach. Tutaj polecam sprawdzoną firmę. A to jest ważne, bo jest wiele, które obiecuje duże zwroty, ale nie są one rzeczywiste, albo trwają kilka miesięcy i potem się kończą.
  Ja wybrałem Genesis Ming. Skorzystaj z kodu – aKDkRl aby otrzymać 3% rabatu.Na ten moment najbardziej efektywne są kontrakty na X11 (2 lata) i na Ether (1 rok), aczkolwiek kontrakt na Bitcoina jest dożywotni, czyli tak długo jak się będzie opłacać.
  Ja wykupiłem po trochę wszystkich 3 aby zobaczyć jak to wygląda. Na każdym zyskuję i z każdego wypłacają mi każdego dnia BTC, DASH, ETH, bo takie pary sobie ustawiłem. BTC i ETH, możesz spokojnie wypłacać sobie na konto w Bitbay.
  Co zrobić z DASHem? Nie musisz mieć konta, bo możesz zaznaczyć przy X11 aby oni wybierali, który kontrakt jest najlepszy i od razu konwertowali to na BTC – problem z głowy 🙂cloud mining

 

 

 • Faucety – czyli po polsku kraniki. Jest ich pełno dla różnych kryptowalut (Bitcoin jest tylko jeden resztę kryptowalut określa się mianem altcoiny).
  Co dają kraniki. Wchodzisz na stronę, gdzie jest pełno reklam i deklarujesz, że chcesz swoją wypłatę. To oczywiście mała część BTC i trzeba się trochę naklikać aby je otrzymać i miały jakąś wartość, ale zawsze to kolejna możliwość. (jednak bądźmy szczery nie jest to opłacalne, abyś marnował na to swój czas – w biedniejszych krajach może tak)
  ClaimBTC
  TakefreeBitcoin

 

 

 • Lending – możesz pożyczać pieniądze graczom, którzy grają na dźwignię (long, short)
  OKCoin – dziennie np. 0.1% na BTC (daje to 36.5% na rok no trochę więcej kiedy policzymy efektywnie)
  Poloniex – tutaj na dziś jest trochę mniej – 0.01-0.02% dziennie na BTC ( i więcej!). A teraz naprawdę świetne rozwiązanie automat, który Ci te pożyczki sam ustawia aby przez cały czas odnawiały się po najlepszych stopach – Poloniex lending bot
  Teraz pomyśl przez chwilę jeżeli na BTC możesz mieć około 10% w górę na pożyczce, to nawet jeżeli straci BTC w ciągu roku te 10% to jesteś w tym samym miejscu, nieprawdaż?). To pozwala Ci zminimalizować ryzyko kursowe na BTC.

 

 

Tutaj będę wpisywał kolejne, przydatne rzeczy. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej daj znać, napisz do mnie co potrzebujesz wiedzieć a ja Ci pomogę.

 

Copy of 200px x 200px – Untitled Design

 

A TERAZ OBEJRZYJ VIDEO – Jak i gdzie zakupić swojego pierwszego Bitcoina?

 

Jak i gdzie zakupić swojego pierwszego Bitcoina

Bitcoin (BTC)