Jak zjednać sobie audytorium?

Posted

Czy chciałbyś aby słuchacze/audytorium było po Twojej stronie?

wystąpienia publiczneWyobraź sobie taki scenariusz – masz świetny temat, wiesz, że to co powiesz zadziała na 100%, ale jednak coś się dzieje podczas Twojego przemówienia, wystąpienia, szkolenia. Ludzie torpedują to co mówisz i nie wiesz zupełnie dlaczego.

Aby nie dopuścić do tego potrzebne są Ci 2 rzeczy.

Po pierwsze wiarygodność, po drugie zjednanie sobie ludzi. O wiarygodności napiszę w kolejnym artykule. Tutaj dowiesz się jak zjednać sobie ludzi, sprawić by stali po Twojej stronie. Ta technika jest wyjątkowo prosta do zastosowania i również wyjątkowo trudna by zacząć ją stosować, gdyż masz przyzwyczajenia, które będą Ci to uniemożliwiać.

Aby zjednać sobie ludzi i sprawić by byli po Twojej stronie najpierw stań po ich stronie. Zauważ, czego oczekują, po co przyszli, czego potrzebują, wczuj się w ich rolę, wczuj się w rolę uczestnika. Jakie myśli chodzą im po głowie, jakich odpowiedzi udzielają na głos i przede wszystkim jakich odpowiedzi udzielają werbalnie ale wewnątrz swojej głowy. Kiedy odgadniesz ten dialog, będzie Ci dużo łatwiej. Ludzie pomyślą, że rozmawiasz bezpośrednio z nimi i wtedy ich sobie zjednasz! To jest trudniejsze rozwiązanie, ale idź właśnie w tym kierunku.

Dam Ci także proste rozwiązanie, które stosuj tak często jak tylko możesz! – DOCENIAJ ludzi siedzących przed Tobą.

 1. Doceń ich na samym początku szkolenia, wystąpienia za sam fakt, że tutaj są, że poświęcili swój czas aby tam być i Cię wysłuchać, uczyć się itd.
 2. Doceń ich za to, że zadają pytania, nawet jeżeli nie znasz odpowiedzi na te pytania – Dziękuję Ci za to pytanie
 3. Doceń ich za to, że zrobili ćwiczenie, nawet jeśli im nie wyszło, doceń ich chęci, nawet jeżeli nie zaangażowali się na 100% – DOCEŃ to co zrobili
 4. Doceń ich za to, że są na czas po przerwach
 5. Doceń ich za wiele innych szczegółów, które wydarzą się podczas Twojego wystąpienia

Dzięki temu zbudujesz więź, a ludzie dostaną to czego im najczęściej brakuje docenienia tego co robią. Zobaczysz jak dużo łatwiej prowadzi Ci się Twoje wystąpienie, a zrozumienie z ludźmi jest po prostu prostsze.

 

a Ty kiedy masz zamiar przemawiać do ludzi zdobywając ich UWAGĘ od początku?

a może chcesz pozbyć się TREMY i stać się bardziej pewną siebie osoba?

 

 

Weź udział w szkoleniu MÓWCA DOSKONAŁY, bo jeżeli masz zamiar:

 • awansować lub czeka Cię awans
 • kierować grupą ludzi
 • zarabiać jako potencjalny mówca/trener
 • pozbyć się tremy przed wystąpieniami i nabrać doświadczenia
 • budować markę twojej firmy na rynku i wśród innych przedsiębiorców
 • poznać techniki i strategie, które pozwalają zostać najlepszym trenerem/prowadzącym/mówcą