Chcemy być waszym wyborem numer 2

Czy kiedykolwiek słyszałeś/aś reklamę – staramy się bardziej, bo jesteśmy numerem 2 na rynku?

Jeżeli TAK, to wiesz jaki sukces ta reklama odniosła dla firmy AVIS. Z resztą nie tylko dla niej, bo wiele firm, już korzysta z tej strategii i odnosi sukcesy!
W tym wpisie dowiesz się w jaki sposób skorzystać z tej strategii u siebie w firmie, aby zaistnieć w świadomości klienta na długo dłużej. Twoi handlowcy otrzymają strategię, dzięki której będą sprzedawać więcej w dłuższym terminie, a Twój biznes rozwinie się bardzo szybko.

Na czym polega strategia

Jedna z firm drukarskich zastanawiała się jak może sprzedawać więcej i gdzie znaleźć klientów na produkty, które drukuje się wiele razy. Nie jednorazowe kampanie, a coś małego, a powtarzalnego. Wybrali produkt – koperty firmowe. Firma śledziła swoją konkurencję, a dokładnie jej ciężarówki, które jeździły od firmy do firmy, wysyłając im właśnie wcześniej zamówione koperty firmowe. Wtedy handlowcy znając już całą trasę mogli spokojnie udać się do tych firm i przedstawić im ABSURDALNĄ i ZASKAKUJĄCĄ propozycję – Chcemy być waszym wyborem numer 2!

Sam fakt wypowiedzenia czegoś takiego jest dla Twojego rozmówcy dziwny, dlaczego? Wyobraź sobie, że jesteś klientem i przychodzi do Ciebie sprzedawca. Oczekujesz, że będzie Cię namawiał, że mają lepszy produkt, lepszą jakość, lepszą cenę, że zrobią dla Ciebie wszystko – prawda?

A tymczasem słyszysz coś zupełnie innego. Już w tym momencie klienci zadają pytanie, albo na głos albo wewnętrznym głosem – JAK TO?

Kontynuując historię handlowcy mówili, tak – chcemy być waszym wyborem numer 2 jeżeli chodzi o druk kopert firmowych. Jeżeli kiedykolwiek waszemu obecnemu dostawcy powinie się noga, czego mu nie życzymy, ale jednak może to się zdarzyć – nie wyśle czegoś na czas, nie będzie miał mocy przerobowych, nie wyrobi się z terminem, nie dogadacie się co do warunków umowy – chcemy abyście wtedy zadzwonili do nas i powiedzieli czego potrzebujecie, a my o to ZADBAMY. Po kilku latach firma drukarska numer 2 stała się firmą drukarską numer 1 – praktycznie w każdej firmie, w której wcześniej była ich największa konkurencja.

Aby stać się numerem jeden czasem warto zacząć od bycia numerem dwa dla kogoś.

Jak wykorzystać strategię

Strategia – Chcemy być waszym wyborem numer 2! – jest właśnie pochodną sloganu staramy się bardziej, bo jesteśmy numerem 2 na rynku?

1. Zostań numerem 2 w firmach, w których jeszcze Cię nie ma.

  • Chcemy być waszym wyborem numer 2. (PAUZA)
  • Chcemy być waszym wyborem numer 2 jeżeli chodzi o …. (szkolenia waszych handlowców, firmę szkoleniową, coaching, …). Może nasza konkurencja nie będzie mogła czegoś dostarczyć, wykonać, zrobić, może zrobi coś źle, bo to się po prostu zdarza. Życzymy im jak najlepiej, jednakże jeżeli coś się wydarzy zadzwońcie do nas jako do numeru 2, abyśmy ZADBALI o was.

2. wskazówka do strategii to – zastanów się, nie gdzie możesz zrobić duże strzały, ale gdzie możesz mieć powtarzalne, stałe zlecenia – one są w każdej firmie, w każdej branży i chyba wiesz dlaczego są ważne prawda?

Podziel się w komentarzach swoją opinią co do tej strategii. Kiedy byś jej używał/a, a kiedy nie?

JESTEŚ SPRZEDAWCĄ?

  • te FAKTY odmienią twój sposób sprzedaży!

 

JESTEŚ PRZEDSIĘBIORCĄ?

  • sprawdź co TWOI sprzedawcy powinni wprowadzić do systemu sprzedaży

27 sposobów na szybką poprawę sprzedaży

POBIERZ BEZPŁATNY RAPORT