słowa mają moc

Wyeliminuj 2 słowa i zwiększ REZULTATY

Zwiększ REZULTATY zmieniając słowa, których używasz każdego dnia!

Zdarza Ci się, używać takich słów jak: “ale” i “muszę”?

A czy wiesz jaki one mają wpływa na to co robisz i jak robisz?

 

Zapewne chcesz mieć więcej motywacji do działania, więc dobrze, że trafiłeś/aś dziś właśnie tu! Z tego wpisu dowiesz się, że warto świadomie używać pewnych słów i zamieniać inne. Efektem tego będzie mniejsza ilość konfliktów wewnętrznych, większa pewność, większa chęć działania, zdecydowanie będziesz mieć lepszą motywację do działania oraz odnosić więcej sukcesów.

słowa mają mocCo jest problemem?

To jakich słów używasz w swoim życiu każdego dnia i jaki jest ich rezultat. Z czego nie zawsze zdajesz sobie sprawę. Taką sytuację potwierdzają badania profesora ze Stanford – Bernard Roth.

Według profesora Twój język kształtuje twoje podejście do Twoich celów. Język nie tylko wpływa na to jak postrzegają Cię inni, ale także kształtują twoje zachowanie!

 nowe rozwiązanieRozwiązanie nr 1 – zamień “ale” na “i”

Czy zdarz Ci się mówić – Chcę iść na spacer / do kina, ale mam pracę do zrobienia / muszę coś zrobić?

Profesor Roth sugeruje aby zamienić użycie jednego słowa, ale na i.

Chcę iść na spacer i mam do zrobienia pracę.

Zanim trochę teorii, zastanów się przez chwilę jaką robi to różnice? Jak Ty się czujesz kiedy mówisz jedno albo drugie? Jak dużą różnicę może to odgrywać zatem na co dzień?

A teraz teoria za tym. Kiedy używasz słowa “ale” tworzysz konflikt (lub czasem powód) dla siebie, których tak naprawdę nie istnieje. Czy możesz zrobić jedno i drugie? NIE jeżeli używasz słowa, ale. Być może (TAK), kiedy wstawisz “i”. Wtedy jesteś nastawiony na szukanie rozwiązania.

Możliwe jest przecież pójść do kina i zrobić pracę, prawda? Kiedy nastawiasz się na rozwiązania, twój mózg Ci je podpowiada. Możesz np. zlecić tę pracę komuś, albo jej część. Możesz wybrać krótszy film albo zrobić część pracy w taxi zamiast jechać samemu samochodem itd.

 

kolejny krokRozwiązanie nr 2 – zamień “muszę” na “chcę”

To rozwiązanie w szczególności mi się podoba, być może dlatego, że sam je rekomdowałem klientom, a teraz całkowicie potwierdza się do w badaniach.

Bernard Roth sugeruje, aby zrobić krótkie ćwiczenie w swoijej głowie za każdym razem kiedy powiesz muszę, zamień to na chcę!

Ta prosta zamiana, pozwala ludziom “uświadomić sobie, że to co robią w swoim życiu, nawet jeżeli są to rzeczy nieprzyjemne, są w rzeczywistości tym co wybrali” – mówi Roth.

Kiedy koncentrujemy się na tym, że coś musimy zrobić nie dostrzegamy korzyści płynących z tego co robimy. Koncentrujemy się tylko na wysiłku, który musi ponieść, zapominając po co to robimy. Przypominają mi się tutaj studia, kiedy mówiłem sobie “muszę się uczyć”, a przecież tak na prawdę, to ja wybrałem to, że chcę się uczyć na Uniwersytecie by zdobyć wykształcenie. Teraz gdy siadam do pisania choćby tego tekstu za każdym razem kiedy powiem sobie muszę coś napisać, mogę powiedzieć – chcę napisać tekst, bo dzięki temu czytelnicy, moi klienci, mogą rozwinąć siebie, swoje firmy i chętniej robić to czego się podjęli.

A ty gdzie zamienisz muszę na chcę? Jak szybko to zrobisz? 

Te 2 rozwiązania są częścią koncepcji Rotha, którą nazwał – Design Thinking. Implementacja tej strategii pozwala na kwestionowanie twojego automatycznego myślenia i zobaczenia rzeczy jakim naprawdę są. To zwiększa poczucie kontroli i łatwości znajdowania rozwiązań. W konsekwencji prowadzi Ci do miejsca, w którym chcesz być i rezultatów, które chcesz odnosić.

 

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia Efektywne Zarządzania Czasem?

bo nauczysz się:

  • Najskuteczniejszych sposobów planowania i realizacji celów
  • Pola Koncentracji, dzięki któremu Twoje zadania będą realizowane szybciej i lepiej
  • 5 kroków Delegowania Zadań – co pozwoli Ci odetchnąć i zmniejszyć poziom błędów realizowanych zadań przez inne osoby
  • Pojęcia Dużych Kamieni  – zwiększając efektywność podejmowanych działań
  • 3 sposobów Priorytetyzacji, dzięki czemu nauczysz się, że nie wszystkie zadania są równie ważne i pilne co więcej poznasz też zadania, których wykonanie usprawni Twoje efekty w pierwszym tygodniu po szkoleniu!

Dzięki temu będziesz miał WIĘCEJ CZASU do wykorzystania dla siebie i WIĘCEJ ZREALIZOWANYCH CELÓW, co pozwoli na uzyskanie SATYSFAKCJI z tego co robisz.

Tak chcę wziąć udział w szkoleniu